☰ Menu
Powiatowy Urząd Pracy w Turku

Czwartek 24.01.2019

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Szczegółowe Procedury załatwiania spraw

Szczegółowe Procedury załatwiania spraw
 

  


Rejestracja Przez INTERNET - zachęcamy do zarejestrowania się poprzez stronę: http://www.praca.gov.pl
Powiatowy Urząd Pracy w Turku od dnia 27.05.2013 r. zachęca do zarejestrowania się poprzez stronę: https://www.praca.gov.pl

Rejestracja może przebiegać na dwa sposoby:

1. Dla osób posiadających podpis kwalifikowany lub profil zaufany ePUAP - Ten rodzaj rejestracji nie wymaga wizyty w urzędzie w celu rejestracji. Do formularza rejestracji konieczne jest dołączenie wszystkich zeskanowanych dokumentów niezbędnych do rejestracji. Formularz należy podpisać:

• bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach o podpisie elektronicznym, albo
• podpisem potwierdzonym profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej, albo
• podpisem osobistym weryfikowanym za pomocą ważnego certyfikatu podpisu osobistego, o którym mowa w przepisach o dowodach osobistych.

Dniem rejestracji jest data zarejestrowania się na stronie. Wizyta u pośrednika dla osób z prawem do zasiłku wyznaczana jest w ciągu 7 dni, natomiast dla osób bez prawa w ciągu 30 dni od zarejestrowania.

2. Dla osób, którzy nie posiadają podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego ePUAP –

Ten rodzaj nie wymaga podpisania formularza podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym ePUAP. Dokumenty niezbędne do rejestracji należy dostarczyć podczas wizyty. Dniem rejestracji jest data wizyty w urzędzie i złożenia oświadczenia.

W przypadku wybrania: „Zgłoszenie do rejestracji w powiatowym urzędzie pracy” zostanie wyznaczona data wizyty w urzędzie, w celu potwierdzenia wprowadzonych danych oraz dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 listopada 2012 r. w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pacy (Dz. U. poz. 1299).

 

 

Wytworzył:
Agnieszka Rosiak
Udostępnił:
Przemysław Oleksy
(2014-04-16 10:46:25)
Ostatnio zmodyfikował:
Przemysław Oleksy
(2014-04-16 10:57:49)
 

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X