Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Powiatowy Urząd Pracy w Turku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Turku.
Data publikacji strony internetowej: 2014-06-16. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-05-19.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

  • filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
  • formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych.
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-01-21. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Przemysław Oleksy, potu@praca.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 63 280 2358. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
 
Dostępność architektoniczna

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Wejście do budynku Urzędu posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona. Przed drzwiami głównymi znajdują się  stopnie schodowe. Schody zostały wyposażone w poręcz. Nawierzchnia schodów pokryta jest wycieraczkami antypoślizgowymi.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
W budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Turku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępne są tylko pomieszczenia na parterze. Korytarze na parterze budynku zostały dostosowane
dla osób poruszających się na wózkach – brak progów, zastosowanie pochylni. Przy wejściu na piętro budynku na schodach zamontowane są poręcze. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze Urzędu.

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.
W budynku nie ma windy. Dla osób na wózkach dostępne są tylko pomieszczenia na parterze. Korytarze na parterze budynku zostały dostosowane dla osób poruszających się na wózkach – brak progów, zastosowanie pochylni. Przy wejściu na piętro budynku na schodach zamontowane są poręcze. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze Urzędu. Powiatowy Urząd Pracy w Turku został wyposażony w system kolejkowy, umożliwiający zarówno wizualizację wezwania klienta na telebimach oraz wyświetlaczach zamontowanych nad poszczególnymi pomieszczeniami, jak i wezwania głosowe dla klientów. W razie potrzeby skorzystania przez osobę niepełnosprawną ruchowo z pomocy pracownika, którego stanowisko pracy znajduje się na piętrze budynku, pracownik dokonuje obsługi klienta w wyznaczonym pomieszczeniu znajdującym się na parterze budynku.

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Przed budynkiem urzędu, w pobliżu wejścia dla osób niepełnosprawnych ruchowo wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W celu zapewnienia sprawnej obsługi osób uprawnionych, o których mowa w ustawie
z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się,
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Turku wprowadzono następujące zasady dostępu do usług
z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się:
  1. informacje dotyczące działalności urzędu dostępne są na stronie internetowej: http://turek.praca.gov.pl/  oraz http://pup.turek.ibip.pl
  2. osoba uprawniona może komunikować się za pośrednictwem poczty elektronicznej: potu@praca.gov.pl
  3. osoba uprawniona może komunikować się również za pośrednictwem faksu –
    numer 63 280 23 70.
  4. osoba uprawniona ma prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej w kontaktach z Powiatowym Urzędem Pracy w Turku;
  5. osoba uprawniona może skorzystać z pomocy wybranego tłumacza języka migowego
    lub tłumacza – przewodnika;
  6. Powiatowy Urząd Pracy w Turku zapewnia, na zasadach określonych poniżej, osobom uprawnionym dostęp do świadczenia usług tłumacza PJM, SJM i SKOGN.
  7. Dostęp do świadczenia usług tłumacza PJM, SJM i SKOGN jest świadczeniem bezpłatnym dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy
    z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
  8. Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia,
    o którym mowa w pkt 6, co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem
    z wyłączeniem sytuacji nagłych.
  9. Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej lub ustnej w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pracy w Turku bądź na adres poczty elektronicznej potu@praca.gov.pl albo za pośrednictwem faksu na numer 63 280 23 70.
  10. W zgłoszeniu osoba uprawniona wskazuje termin, wybraną metodę komunikowania się
    i rodzaj sprawy związanej z realizacją świadczenia. Wzór druku zgłoszenia świadczenia dostępny jest na stronie http://pup.turek.ibip.pl w zakładce Obsługa osób uprawnionych
    z wykorzystaniem środków wspierających komunikowanie się.
  11. W przypadku wniesienia przez osobę uprawnioną zgłoszenia w formie ustnej pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Turku wypełnia odpowiednio druk zgłoszenia, sporządzając
    na nim adnotację co do okoliczności sporządzenia oraz podpisując imieniem i nazwiskiem wraz ze wskazaniem stanowiska służbowego.
  12. Zgłoszenie nie wniesione na druku uznaje się za zgłoszenie, o ile zawiera wszystkie dane
    i informacje niezbędne do realizacji świadczenia.
  13. Powiatowy Urząd Pracy w Turku zapewnia obsługę osoby uprawnionej w terminie przez nią wyznaczonym lub z nią uzgodnionym.
  14. W przypadku braku możliwości realizacji świadczenia, zawiadamia się osobę uprawnioną wraz uzasadnieniem i wyznacza się możliwy termin realizacji świadczenia lub wskazuje się inną formę  realizacji dostępu do usługi.
  15. Powiatowy Urząd Pracy w Turku udostępnia dokumenty niezbędne do załatwienia sprawy,
    w formie dostępnej dla osób uprawnionych, na ich wniosek.

 

Wytworzył:
Przemysław Oleksy
Udostępnił:
Przemysław Przemysław
(2020-10-09 13:46:03)
Ostatnio zmodyfikował:
Przemysław Przemysław
(2020-10-09 13:46:52)
       DRUKUJ TĘ STRONĘ Obrazek drukarki